kriolipoliza

Na czym polega kriopoliza?

Każdy, kto choć raz próbował schudnąć, wie doskonale, jak trudno jest się pozbyć uporczywego tłuszczu. Właśnie dlatego coraz więcej osób szuka nowoczesnych i skutecznych metod na walkę z nadwagą. Jednym z takich rozwiązań jest kriolipoliza, czyli zabieg polegający na zamrażaniu komórek tłuszczowych. Czy to naprawdę działa? Sprawdźmy!

Jak działa kriolipoliza i jakie efekty zapewnia?

Kriolipoliza to nieinwazyjny zabieg estetyczny, który polega na selektywnym niszczeniu komórek tłuszczowych za pomocą niskiej temperatury. Proces ten opiera się na zjawisku, że adipocyty (komórki tłuszczowe) są bardziej wrażliwe na działanie chłodu niż inne komórki organizmu. Dlatego podczas zabiegu dochodzi do krystalizacji lipidów wewnątrz komórek tłuszczowych, co prowadzi do ich uszkodzenia i stopniowego rozpadu. Następnie uszkodzone komórki są usuwane przez układ odpornościowy i wydalane z organizmu w sposób naturalny.

Efekty kriolipolizy nie są widoczne od razu po zabiegu, ponieważ proces eliminacji uszkodzonych komórek tłuszczowych trwa od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Warto jednak zaznaczyć, że po jednym zabiegu można zauważyć redukcję tkanki tłuszczowej o 20–30%. Aby uzyskać optymalne rezultaty, zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów w odstępach czasowych. Warto również pamiętać, że kriolipoliza nie jest metodą na szybkie odchudzanie – to raczej sposób na modelowanie sylwetki i pozbycie się tłuszczu z miejsc szczególnie opornych na dietę i ćwiczenia.

Dla kogo jest kriolipoliza?

Kriolipoliza w Gdańsku to zabieg wykonywany w naszym Salonie Urody, więc zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Jest to metoda szczególnie polecana dla osób, które mają problem z pozbyciem się lokalnych złogów tłuszczu, takich jak boczki, fałdki na brzuchu czy oporne na ćwiczenia “oponki”. Zabieg ten nie jest przeznaczony dla osób z otyłością czy znaczną nadwagą – w takich przypadkach lepszym rozwiązaniem są inne metody redukcji masy ciała, takie jak dieta, aktywność fizyczna czy ewentualnie zabiegi chirurgiczne. Kriolipoliza może być również niewskazana dla osób z niektórymi schorzeniami, takimi jak choroby autoimmunologiczne, cukrzyca czy zaburzenia krzepliwości krwi – przed przystąpieniem do zabiegu warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą.