Peelingi chemiczne (popularnie nazywane kwasami) należą do głównych i bardzo skutecznych zabiegów złuszczających. Bardzo często stosujemy je w naszym gabinecie jako pierwszy etap, przygotowujący skórę do kolejnych procedur upiększających. Peelingi usuwają zrogowaciałą warstwę naskórka, pozwalając kolejnym czynnym substancjom lepiej zadziałać. Złuszczanie stymuluje skórę do odnowy, poprawia jej koloryt i odświeża. Peelingi chemiczne pomagają również w uporaniu się z różnego rodzaju niedoskonałościami, jak trądzik, blizny, przebarwienia, zmarszczki czy rozstępy. W naszym Salonie przeprowadzamy zarówno peelingi „letnie” (do stosowania przez cały rok), jak i „zimowe” (niezalecane latem).

Przebieg

Zabieg z użyciem peelingu chemicznego polega na nałożeniu dobranego wcześniej preparatu z kwasem na oczyszczoną skórę twarzy przez naszego specjalistę. Po odpowiednim czasie peeling zostaje zmyty, a skóra oczyszczona z jego pozostałości. Staramy się również polecić odpowiednie do cery Klienta preparaty do stosowania w codziennej pielęgnacji, które przedłużą efekt działania zabiegu.

Efekty

Efekty zależą od zastosowanego peelingu.

  • Kwas glikolowy – niweluje skutki związane ze starzeniem się skóry, spłyca drobne zmarszczki i blizny, poprawia koloryt, stymuluje odnowę komórkową.
  • Kwas pirogronowy – rekomendowany dla skóry trądzikowej, działa antybakteryjnie, redukuje zaskórniki i zwęża pory.
  • Kwas azaleinowy – polecany dla osób ze skórą wrażliwą (również z trądzikiem różowatym), działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjne i przeciwzaskórnikowo, ma właściwości wybielające, można go stosować latem.
  • Kwas migdałowy – przeznaczony jest do biorewitalizacji skóry, działa odświeżająco na naskórek – świetnie sprawdza się w przypadku poszarzałej cery tzw. skóry palacza. Skutecznie spłyca drobne zmarszczki i reguluje wydzielanie sebum. Można go stosować latem