Piękne włosy, muszą być zdrowe. To włosy są naszą ozdobą i często sposobem wyrażenia swojej osobowości, dodają nam uroku i pewności siebie.

Niestety coraz częstszym zjawiskiem jest ich nadmierne wypadnie, z którym borykają się nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Każdy, nawet zupełnie zdrowy człowiek traci ok 100 włosów każdego dnia. Jeśli jednak liczba wypadanych włosów jest o wiele większa, bądź też nie odrastają one prawidłowo, powinien być to sygnał do wzmożonej obserwacji, bądź też wizyty u specjalisty. Niepożądane zmiany mogą mieć miejsce na całej powierzchni głowy pokrytej włosami lub też tylko na wybranej części.

Typologia łysienia

Rozróżniamy łysienie androgenowe i telogenowe. Androgenowe, to charakterystyczne ”łysienie męskie”, które jest dziedziczne, ale występuje także u płci pięknej. Odpowiedzialny za to jest hormon atakujący i osłabiający mieszki włosowe, co prowadzi do wypadania włosów. U kobiet ten rodzaj łysienia przejawia się ścieńczeniem włosów i ich znacznym przerzedzeniem. Mężczyźni, u których ten typ łysienia jest dość symptomatyczny tracą głównie włosy nad skroniami i w okolicach środkowo-czołowych.

Drugim, powszechnie występującym rodzajem nadmiernego wypadania włosów jest łysienie telegenowe. Charakteryzujące się rozproszonym wypadaniem włosów i zazwyczaj pojawia się nagle. Przyczyn może być wiele, między innymi:

 • choroby włosów i skóry głowy
 • choroby wrodzone
 • czynniki zewnętrzne
 • stres, toksyny
 • niektóre leki, gorączka, znieczulenie ogólne
 • zła gospodarka hormonalna
 • niedobór minerałów i witamin
 • choroby przewlekłe
 • sezonowość: przesilenie wiosenne i jesienne
 • ciąża i poród
 • niewłaściwa dieta

Mezoterapia igłowa skóry głowy – odpowiedzią na nadmierne wypadanie włosów!

Obecnie mamy do wyboru dość szeroki wachlarz środków oraz leków stosowanych miejscowo i doustnie, które mają za zadanie zahamowanie procesu wypadania włosów, a także poprawę ich kondycji. Idealnym uzupełnieniem takiej kuracji jest metoda mezoterapii skóry głowy, która może być najskuteczniejszą metodą terapii, dla tego rodzaju schorzenia.

Mezoterapia to zabiegi polegające na ostrzykiwaniu skóry głowy preparatami bogatymi w witaminy, minerały, leki przeciwzapalne oraz substancje odżywcze, które hamują wypadanie włosów, pobudzają ich porost, a także znacznie polepszają ich kondycję.

Zazwyczaj wykonuje się od 6 do 12 sesji zabiegów, ale ich liczba uzależniona jest od stanu i predyspozycji skóry głowy, a także od pożądanego efektu. Jedna sesja trwa ok 30 minut. Po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia, które już po kilku dniach znikają. Pacjent po zabiegu powinien stosować odpowiednie preparaty służące do pielęgnacji, a także unikać sauny i solarium. Dedykowana porą roku do przeprowadzenia mezoterapii jest wiosna i jesień. Efektem tej metody jest widoczne odrastanie włosów i zatrzymanie ich wypadania.

Metoda mezoterapii polecana jest nie tylko osobom, u których pojawiły się oznaki łysienia, ale także tym, które pragną odmłodzić swoją fryzurę, nadać jej zdrowy wygląd i wzmocnić włosy. Leczenie łysienia.

Przeciwwskazaniem do zabiegu mezoterapii są:

alergie, stany zapalne i infekcje skórne
niektóre choroby (cukrzyca i nowotwory)
okres ciąży i laktacji
czas menstruacji u kobiet
przyjmowanie leków przeciwzapalnych

Karboksyterapia – w walce z łysieniem

Kolejnym świetnym rozwiązaniem w profilaktyce i przeciwdziałaniu łysieniu jest terapia dwutlenkiem węgla. Karboksyterapia w ostatnich latach stała się niezwykle popularna. Skuteczność w leczeniu łysienia i poprawie kondycji włosów potwierdzają specjaliści z całego świata.

Jest to metoda polegająca na wstrzykiwaniu śródskórnym, bądź podskórnym odpowiednio skomponowanych dawek dwutlenku węgla, które są wykonywane w ścisłej kontroli i przy użyciu specjalistycznego urządzenia. Zabiegi te powodują intensywne działanie naprawcze skóry, stymulację procesu produkcji kolagenu (nawet przez kolejny rok po zabiegu)

Zaletami tej metody jest bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa i możliwość wykonywania o każdej porze roku bez względu na nasłonecznienie. W efekcie uzyskujemy znaczną poprawę krążenia obwodowego, wzmocnienie i regenerację cebulek włosowych, zatrzymanie wypadania włosów, likwidację łupieżu, a także poprawę jędrności i elastyczności skóry głowy. Ilość i częstotliwości zabiegów uzależniona jest od wskazań i planu terapii.

Po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium i kąpieli słonecznych min. 24h, a także z różnego rodzaju peelingów i innych zabiegów (należy konsultować się ze specjalistą).

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • choroby naczyniowe, nowotwory i chemioterapia
 • choroby krwi, anemia
 • epilepsja, cukrzyca i nieustabilizowane nadciśnienie tętnicze
 • choroby układu odpornościowego, infekcje bakteryjne
 • aktywny trądzik różowaty
 • okres ciąży i karmienia piersią