Jeśli słyszymy o bezpośrednim wstrzyknięciu niewielkich dawek wybranego preparatu w skórę – z całą pewnością będziemy mieć do czynienia z mezoterapią igłową. Różne mogą być zarówno substancje wstrzykiwane pod skórę, jak i ich miejsce. W zależności od tego można spodziewać się także różnych efektów zastosowania tego zabiegu. Najczęściej spotykana jest mezoterapia, w ramach której wykorzystuje się preparaty any-aging.
Dla kogo i w jakim celu?
Po zabieg ten sięgają osoby, które szukają po pierwsze sprawdzonego, a po drugie – mało inwazyjnego sposobu na poprawę stanu skóry, szczególnie w odniesieniu do jej nawilżenia i jędrności. Dedykowany jest on zarówno tym osobom, które są już w trakcie bardziej zaawansowanego procesu starzenia skóry, jak i tym które dopiero co zauważyły u siebie pierwsze oznaki.
Istnieją dwie formy zabiegu:
- miejscowo wykonywany zabieg np. na okolice oczu
- kompleksowo wykonywany zabieg – na całe obszary np. twarzy czy dłoni
Kto nie powinien decydować się na mezoterapię?
- osoby uczulone na podawane preparaty
- osoby po zabiegach chirurgicznych
- osoby o niewyleczonej skórze
- osoby posiadające upośledzony system immunologiczny
- osoby zażywające leki immunosupresyjne
- osoby cierpiące z powodu aktywnych infekcji bakteryjnych
- osoby w trakcie leczenia antybiotykami
- kobiety karmiące, w trakcie miesiączki bądź będące w ciąży
- osoby cierpiące na choroby nowotworowe, cukrzyce bądź te choroby związane z zaburzeniem funkcji mięśni.
Jak należy zachowywać się po zabiegu mezoterapii?
Ważne jest by skórę regularnie schładzać – najlepiej za pomocą wysokiej jakości żeli chłodzących. Niewskazane jest branie gorących kąpieli bądź korzystanie z sauny do 2 dni po zabiegach. Około 4 tygodnie po zabiegu to czas kiedy należy unikać ekspozycji skóry na słońce. Najlepiej stosować obficie odpowiednie kremy z filtrem. Ważne do zapamiętania jest również to, że jeśli pojawią się jakiekolwiek niepokojące dolegliwości należy bezzwłocznie skonsultować się ze swoim lekarzem
Rodzaje mezoterapii
Wyróżnia się wiele rodzajów mezoterapii – oto wybrane, najbardziej popularne z nich. Może to być koktajl biorewitalizujący, który działa przede wszystkim nawilżająco, stymulująco oraz regeneracyjnie. Polecany jest on do skóry osłabionej, dojrzałej. Dla palaczy i osób żyjących w dużym stresie nadaje się idealnie. Innym przykładem mezoterapii jest koktajl biostymulujący którego głównym celem jest ujędrnienie skóry objętej cellulitem. W widoczny sposób poprawia on jakość skóry, działając kapitalnie jako lokalny korektor tłuszczu. Jeszcze jednym przykładem mezoterapii jest biostymulacja skóry głowy. Dzięki niej kondycja oraz struktura włosów ulegają znacznej poprawie, dlatego właśnie warto skorzystać i z tego zabiegu.