mezoterapia nóg

Komu polecana jest mezoterapia?

Mezoterapia to zabieg medycyny estetycznej, który zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Zabieg ten polega na wprowadzaniu do skóry substancji aktywnych, które mają za zadanie poprawić jej kondycję, wygląd oraz przeciwdziałać procesom starzenia się. Dla kogo jest polecana mezoterapia i jakie są jej efekty?

Mezoterapia jako sposób na odmłodzenie skóry

Mezoterapia jest szczególnie polecana osobom, które zauważyły pierwsze oznaki starzenia się skóry, takie jak zmarszczki, utrata jędrności czy przebarwienia. Podczas zabiegu lekarz wprowadza do skóry specjalne koktajle witaminowe, które stymulują produkcję kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Dzięki temu ten lifting twarzy pozwala na wygładzenie zmarszczek, poprawienie owalu twarzy oraz zniwelowanie przebarwień.

Mezoterapia w walce z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej

Osoby borykające się z problemem cellulitu oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej również mogą skorzystać z mezoterapii. W tym przypadku do skóry wprowadza się substancje lipolityczne, które rozkładają komórki tłuszczowe i wspomagają ich eliminację z organizmu. Mezoterapia może być stosowana na różnych partiach ciała, takich jak uda, pośladki, brzuch czy ramiona. Zabieg pomaga w redukcji cellulitu, modelowaniu sylwetki oraz poprawie napięcia skóry.

Mezoterapia jako wsparcie w leczeniu łysienia

Mezoterapia może być również z powodzeniem stosowana w przypadku osób cierpiących na łysienie androgenowe lub inne formy utraty włosów. Wprowadzane do skóry głowy substancje aktywne pobudzają krążenie krwi, odżywiają mieszki włosowe oraz stymulują wzrost nowych włosów. Dzięki temu zabiegowi włosy stają się gęstsze, mocniejsze i zdrowsze.

Mezoterapia to zabieg, który może przynieść wiele korzyści dla różnych grup osób. Warto jednak pamiętać, że efekty mezoterapii są widoczne dopiero po serii zabiegów, a ich utrzymanie wymaga regularnych wizyt u specjalisty. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu terapii warto skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej, który oceni naszą sytuację i dobierze odpowiedni plan leczenia.