Karboksyterapia to podawanie dwutlenku wegla w sposób śródskórny i podskórny, przy pomocy urządzenia czuwającego nad bezpieczeństwem i ilością podawanego gazu.

W ciągu 7 dni po zabiegu karboksyterapii istnieje wzmożona cyrkulacja tlenu w miejscach gdzie został on zaaplikowany. Przywrócone i pobudzone zostaje mikrokrążenie. Ponadto zwiększa się drenaż limfatyczny. Podany dwutlenek węgla rozbija mechanicznie złogi tłuszczowe i rozszerza naczynia krwionośne. Powoduje to przepływ krwi do obszarów, które stymulują metabolizm. Zabieg ma również ogromny wpływ na pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za jędrność skóry.

Karboksyterapia to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod redukcji cellulitu, rozstępów oraz tkanki tłuszczowej!

Karboksyterapia polecana jest głównie osobom borykającymi się z następującymi niedoskonałościami natury:

  • cellulit,
  • rozstępy,
  • zwiotczenie skóry po ciąży i utracie wagi ciała,
  • brak elastyczności skóry ramion, nóg, brzucha,
  • lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej.

Karboksyterapia prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki.

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na karboksyterapię. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo przekształca się w kwas węglowy, który uszkadza błony komórek tłuszczowych. Skutkuje to uruchomieniem lipolizy (rozpad tłuszczu). Zwiększone ukrwienie w obszarze zabiegowym nasila drenaż limfatyczny, poprawia metabolizm i przyspiesza wydalanie uwolnionego tłuszczu.

Dodatkowo obserwujemy pełną rewitalizacje i odmłodzenie skóry, która staję się bardziej napięta i wygładzona. Stąd też karboksyterapia jest idealną metodą walki z cellulitem, który jest pewnego rodzaju zespołem objawów, bowiem dotyczy nie tylko nierówności tkanki tłuszczowej ale również zatrzymaniem wody i obrzękiem, często także brakiem jędrności skóry i jej niezdrowym kolorytem. W wyniku iniekcji CO2 rozluźniają się struktury cellulitowe, pod wpływem ciśnienia gazu wykruszają się zwłókniałe przegrody międzykomórkowe, zwiększa się przepływ krwi a tym samym tkanka uprzednio objęta cellulitem, zyskuje nowe życie i wygląd.

Seria zabiegów karboksyterapii, szczególnie w połączeniu z LIPORADIOLOGIĄ pozwoli na szybką redukcję cellulitu i wyszczuplenie sylwetki.

Dwutlenek węgla jest stale obecny w naszym organizmie. CO2 zaaplikowany podskórnie przyspiesza przepływ krwi i stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu działa odmładzająco na skórę twarzy lub ciała.

Już po 1-szym zabiegu na twarz zaobserwujesz rozświetlenie skóry, wzrost jej natlenienia a także większą sprężystość, bowiem w wyniku działania karboskyterapii natychmiast pojawiają się substancje odżywcze i tlen a dodatkowo czynniki wzrostu, które migrują z głębokich warstw skóry.

Karboksyterapia skutkuje większym przepływem krwi, tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru oraz poprawą mikrokrążenia i odnowy komórek.

Rozstępy i blizny, to poważny problem estetyczny. Dotychczas funkcjonowało bardzo mało metod nieinwazyjnych, które przynosiły zadowalające efekty w redukcji rozstępów. Powstają one zazwyczaj w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania ciągłości włókien kolagenowych. Podczas karboksyterapii podajemy dwutlenek węgla bezpośrednio w rozstępy, pobudzając do pracy ten obszar, który zawiera w sobie żywe komórki, zdolne do regeneracji. Skuteczność karboksyterapii jest niezwykła właśnie dlatego, że działa głęboko pod powierzchnią skóry, stymulując tkankę do produkcji nowych włókiem kolagenowych i elastycznych, a tym samym do zaniku rozstępów, niejako od środka.

Jak karboksyterapia działa na rozstępy i blizny?

Karboksyterapia odnosi ogromne sukcesy w zakresie eliminacji rozstępów oraz usuwaniu blizn. Zabieg zazwyczaj trwa kilkanaście lub kilkadziesiąt minut(zależne od wielkości obszaru poddanego leczeniu) a pacjenci bezpośrednio po zabiegu mogą powrócić do codziennych czynności. Cały proces usuwania blizn przebiega stopniowo gdyż skóra regeneruje się wraz z kolejnymi sesjami. Dwutlenek węgla aplikowany pod warstwę powierzchniową blizny, powoduje poszerzenie kapilar, co ułatwia cyrkulację krwioobiegu. Podobnie jest w przypadku rozstępów, za sprawą działalności dwutlenku węgla podanego śródskórnie bezpośrednio w obszar rozstępów zachodzi synteza kolagenu i elastyny, spowodowana wzmożonym przepływem krwi bogatej w tlen i substancje odżywcze. Po kuracji eliminacja rozstępów i blizn jest efektem stałym.

Jak przebiega zabieg?

Dwutlenek węgla podawany jest za pośrednictwem specjalistycznego aparatu, który reguluje parametry jego przepływu oraz temperaturę.

Przy pomocy cienkiej i krótkiej igły gaz zostaje aplikowany pod skórę lub głębiej do tkanki tłuszczowej.

Podczas podawanie gazu można odczuwać niewielki dyskomfort ze względu na ukłucie i uczucie rozpychania, związane z rozchodzeniem się gazu pod skórą. Dwutlenek węgla szybko i łatwo rozchodzi się w tkankach. Na skórze widać wówczas uwypuklenia i cienkie linie, które są widoczne przez kilka minut po podaniu gazu.

Czas trwania zabieg zależny jest od obszaru, na którym pracujemy oraz od ilość podawanego dwutlenku węgla (10- 60 minut)