Każda kobieta chce mieć piękne, pełne usta, o pięknej barwie, teraz jest to w zasięgu każdej z nas. Powiększanie ust jest aktualnie najpopularniejszym zabiegiem upiększającym. Nie jest to metoda skomplikowana, trwa zaledwie 10 minut i jest całkowicie bezpieczna.. Dzięki zabiegowi, można nie tylko uwydatnić usta przez nadanie im odpowiedniego kształtu, nawilżenia, można także unieść kąciki ust i zniwelować zmarszczki wokół nich (tzw. zmarszczki palacza). Powszechnym preparatem używanym w tego typu metodach jest zwykle kwas hialuronowy, który należy do grupy mukopolisacharydów naturalnie występujących w naszym organizmie.

Każdy zabieg odbywa się po uprzedniej konsultacji i rozpoznaniu potrzeb pacjentki. Zastosowanie kwasu hialuronowego w procesie powiększania ust wymaga sterylnych warunków i wykonywane przez specjalistę.

Preparat używany do zabiegu, jest przygotowany przez producenta w jednorazowych strzykawkach, z których bezpośrednio wstrzykiwany jest śródskórnie cieniutką igłą. Substancja wypełniająca jest w formie bezbarwnego żelu i ma szczególne właściwości wiążące cząsteczki wody, dzięki czemu uzyskujemy także efekt nawilżonych ust. Powiększanie ust nie jest zabiegiem bolesnym, dla zwiększenia komfortu stosuje się jednak znieczulenie miejscowe.

Rezultaty estetyczne widać bezpośrednio po zabiegu. Usta mogą być opuchnięte i mogą występować zgrubienia (wyczuwalne dotykiem), jest to zupełnie naturalne i w ciągu 2-3 tygodni powinny całkowicie zniknąć. Przez pierwsze dni należy unikać bezpośredniego dotyku ust dłońmi, by zminimalizować możliwość wystąpienia zakażenia.

Wskazania do zabiegu

 • zwiększenie objętości ust
 • nawilżenie ust
 • modelowanie konturu ust
 • korekta asymetrii warg
 • dysproporcja między górną a dolną wargą
 • wypełnianie drobnych zmarszczek wokół ust
 • uniesienie kącików ust

Częstotliwość

Przyjmuje się, że efekty utrzymują się średnio od 7 do12 m-cy. Zabieg powiększenia ust wykonuję się w miarę indywidualnych potrzeb. Czas utrzymania się rezultatów zabiegu jest zmienny i zależy od wielu czynników, do których należą: wiek, ogólny stan skóry, tryb życia i dobór odpowiedniego produktu i użytej ilości preparatu. Ponadto wypełniacz jest poddawany stopniowemu procesowi rozkładu, dokonywanego przez organizm ludzki.

Przeciwwskazania

Zabiegi powiększania ust są przeznaczone dla osób dorosłych. Jak wszystkie zabiegi medycyny estetycznej występują przeciwwskazania:

Zażywanie aspiryny na 3 dni przed zabiegiem
Okres ciąży i karmienie piersią
Choroby nowotworowe i niektóre choroby autoimmunologiczne
Skłonności do blizn hipertroficznych
Ogólny zły stan zdrowia
Leczenie układu odpornościowego i okres leczenia antybiotykami
Aktywna opryszczka

Kwas Hialuronowy

Kwas hialuronowy należy do podstawowych budulców skóry, odpowiada za wiązanie i utrzymywanie wody w tkankach, a tym samym ma znaczący wpływ na nawilżenie i jędrność skóry. Wraz z wiekiem i narażeniem na czynniki zewnętrzne ilość kwasu hialuronowego w naszym organizmie maleje, co sprawia, że skóra staje się wiotka i wysuszona. Policzki i wargi tracą swoją objętość ,a wokół ust pojawiają się delikatne linie, a następnie głębokie zmarszczki. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie kwasu hialuronowego, który w ostatnich latach miał swoje zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej, ale także okulistyce, chirurgii dentystycznej i reumatologii.

Czy wiecie, że…

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie. Głównymi walorami zawartych w preparacie substancji jest ich całkowita wchłanialność przez organizm, ponieważ cząsteczki w nich zawarte nie są traktowane jak ciała obce. Ważną informacją jest także to, że kwas hialuronowy, nie jest pochodzenia zwierzęcego i w większości przypadków nie wymaga dodatkowych testów skórnych. Ponadto dzięki użyciu tego preparatu mamy naturalnie piękne efekty, widoczne zaraz po zabiegu.

Jak się przygotować do zabiegu

Na trzy dni przed zabiegiem należy powstrzymać się od przyjmowania aspiryny i leków przeciwzapalnych. W dniu zabiegu należy unikać nagrzewania ciała (np. w solarium lub saunie) oraz nadmiernego wysiłku fizycznego. . Osoby, które mają skłonność do opryszczki mogą prewencyjnie zacząć stosować lek.

Nie zaleca się korzystania z zabiegu przed i podczas owulacji, choroby i ogólnego osłabienia organizmu.

Zalecenia po zabiegu

Przez kilka godzin po zabiegu należy ograniczyć ekspresję mimiczną ust oraz powstrzymać się od ich rozciągania. Nie można się całować, należy unikać gorących i zimnych napojów. Przez 3 dni należy unikać nadmiernego ciepła, chodzenia na siłownię, wizyt u dentysty i ekspozycji na promienie słoneczne. Pełen efekt jest widoczny w 2-3 dni po zabiegu.

Efekty uboczne

 • zaczerwienienie
 • obrzęk ustępujący do 72 godzin po zabiegu
 • zasinienie w miejscu wkłucia
 • delikatne grudki ustępujące do 4 tygodni po zabiegu
redukcja tkanki tłuszczowej gdańsk