Lifting twarzy to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej, pozwalający odzyskać młody wygląd, zniwelować zmarszczki i bruzdy na twarzy, a także poprawić kontur twarzy. Sam zabieg polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz skóry z twarzy. Dzięki wykonaniu odpowiednich nacięć, przywracane jest również odpowiednie napięcie warstwy mięśniowo-powięziowej. W efekcie twarz wygląda znacznie młodziej, skóra jest bardziej napięta i jędrna, ale bez efektu sztucznej maski. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, a jego efekty utrzymują się w zależności od zastosowanej metody od pół roku do roku.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu liftingu twarzy

Jak większość zabiegów medycyny estetycznej, tak i lifting twarzy posiada szereg przeciwwskazań zdrowotnych. Dlatego też podczas wizyty przed zabiegiem, przeprowadzamy szczegółowy wywiad zdrowotny, a także konsultujemy się z anestezjologiem. Zabiegu liftingu twarzy nie wykonujemy u kobiet w ciąży, bądź karmiących piersią. Wśród innych przeciwwskazań wykluczających wykonanie zabiegów warto wymienić m.in.:

  • nieuregulowaną cukrzycę,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • infekcje skórne i drobnoustrojowe np. opryszczka,
  • miesiączka,
  • zaburzenia krzepliwości krwi oraz przyjmowanie związanych z tym leków,
  • nowotwory (w tym nowotwory skóry).

Facelifting dla kobiet i mężczyzn

Facelifting to zabieg polecany szczególnie osobom, które chcą pozbyć się oznak starzenia się skóry, które wraz z wiekiem stają się bardziej widoczne. Dzięki liftingowi możliwe jest nie tylko odzyskanie owalu twarzy lub pozbycie się podwójnego podbródka, ale także podniesienie opadających kącików ust i oczu oraz zredukowanie zmarszczek mimicznych. Niewielkie nacięcia wykonane w mało widocznych miejscach np. na linii włosów lub za uszami, nie ingerują w naturalną mimikę twarzy. Lifting twarzy jest zabiegiem odmładzającym wykonywanym u osób w różnym wieku. Korzystają z niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni, wśród których cieszy się rosnącą popularnością.

Zapraszamy na konsultacje do naszego salonu kosmetycznego w Gdańsku.