leczenie botoksem

W jakim wieku można zacząć korzystać z botoxu?

Botoks – to rozwiązanie coraz bardziej popularne zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, którzy pragną utrzymać młody wygląd oraz opóźnić pojawianie się zmarszczek.

Botoks – rewelacyjny sposób na młodą skórę

Botoks, czyli toksyna botulinowa typu A, jest substancją naturalnie występującą w środowisku. Po odpowiednim przetworzeniu ma zdolność do rozluźnienia mięśni pod skórą oraz hamowania aktywności nerwów. Tym samym pozwala na zniwelowanie zmarszczek mimicznych, które zazwyczaj powstają w wyniku częstego ruchu mięśni twarzy. To właśnie dzięki swojej właściwości redukowania zmarszczek i wygładzaniu skóry botoks stał się powszechnie stosowany do liftingu twarzy.

Kiedy zdecydować się na pierwszy zabieg z użyciem botoxu?

Na ogół, eksperci z zakresu medycyny estetycznej są zgodni co do tego, że najlepiej zacząć korzystać z botoksu tuż przed wystąpieniem pierwszych efektów starzenia. W praktyce skala ta rozciąga się między 25 a 40 rokiem życia. Warto także dodać, że różni się ona w zależności od indywidualnych cech organizmu oraz pielęgnacji skóry.

Stosowanie botoxu powinno zatem opierać się na obserwacji stanu własnej cery.

Bezpieczne korzystanie z botoksu

Aby korzystać z zabiegów na bazie botoks bez ryzyka dla zdrowia, warto przyjrzeć się kilku ważnym aspektom.

Po pierwsze i najważniejsze – zabieg musi być przeprowadzony przez lekarza-specjalistę posiadającego wymagane kwalifikacje. Zabieg realizowany w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej zapewnia fachowe podejście oraz jakość stosowanych preparatów. Ponadto dla optymalizacji efektów decydujące znaczenia ma prawidłowa analiza skóry pacjenta, odpowiedni dobór rodzaju zastosowanej toksyny oraz uczciwe informowanie pacjenta o rezultatach i ewentualnych ryzykach związanych z zabiegiem.

Stosowanie botoksu może być skuteczną metodą utrzymania młodego i atrakcyjnego wyglądu. Sama decyzja o zastosowaniu terapii powinna jednak uwzględniać indywidualne cechy organizmu, naszego wieku, stanu skóry oraz preferencji.