osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe – wskazania, przebieg zabiegu, efekty

Osocze bogatopłytkowe to nowoczesna metoda regeneracji skóry, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób dbających o swój wygląd.

Wskazania do zabiegu osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe stosuje się przede wszystkim w celu poprawy kondycji skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni. Zabieg ten jest polecany osobom, które mają problemy z suchą i odwodnioną skórą, widocznymi zmarszczkami czy utratą jędrności. Ponadto, osocze bogatopłytkowe może być stosowane w leczeniu blizn potrądzikowych, przebarwień czy rozstępów. Zabieg ten, wykonywany w naszym gabinecie w Gdańsku, jest również wskazany dla osób pragnących poprawić ogólny wygląd skóry, nadać jej blasku i witalności.

Przebieg zabiegu z osoczem bogatopłytkowym

Zabieg z osoczem bogatopłytkowym rozpoczyna się od pobrania krwi od pacjenta, która następnie jest poddawana procesowi odwirowania w specjalnej maszynie. Dzięki temu uzyskujemy osocze bogate w płytki krwi, które są źródłem czynników wzrostu i regeneracji. Następnie, przy użyciu specjalnych mikronakłuć, osocze jest wprowadzane w skórę pacjenta. Cały proces trwa zwykle około godziny, a zabieg można powtarzać co kilka tygodni, w zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta.

Efekty zabiegu z osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe przyczynia się do stymulacji procesów regeneracyjnych skóry, dzięki czemu efekty zabiegu są widoczne już po kilku dniach. Skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna i nawilżona, a zmarszczki oraz drobne linie stają się mniej widoczne. Ponadto, osocze bogatopłytkowe wspomaga gojenie blizn i przebarwień oraz redukcję rozstępów. Warto dodać, że efekty zabiegu utrzymują się nawet do kilku miesięcy, a regularne powtarzanie go sprawia, że skóra wygląda coraz lepiej. Osocze bogatopłytkowe to więc doskonałe rozwiązanie dla osób pragnących zadbać o swój wygląd i cieszyć się piękną, zdrową skórą.