zabieg kriolipolizy

Na czym polega kriolipoliza? Jakie daje efekty?

Walka o piękną sylwetkę może przybierać różne postacie. Oczywiście najważniejsze elementy to odpowiednio zbilansowana, odżywcza dieta, a także aktywność fizyczna. Dobrym pomysłem jest jednak także wykorzystanie nowoczesnych zabiegów, które pozwalają zmniejszyć tkankę tłuszczową i szybciej cieszyć się zamierzonymi rezultatami. Jednym z takich zabiegów jest kriolipoliza. Na czym polega? Jakie daje efekty? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Kriolipoliza – na czym polega?

Kriolipoliza to zabieg przeprowadzany przy zastosowaniu nowoczesnej aparatury, która wykorzystuje niskie temperatury. Zabieg ten jest bezinwazyjny i bezbolesny, ale wykazuje bardzo dużą efektywność – może prowadzić do utraty aż 45% grubości warstwy tkanki tłuszczowej.

Jak przebiega kriolipoliza? Cała sesja trwa około dziewięćdziesięciu minut. Na miejsce poddane zabiegowi nakładana jest specjalna membrana, która chroni skórę przed negatywnym wpływem zimna. Następnie przykładana jest głowica urządzenia. Jej zadaniem jest zasysanie i chłodzenie wybranej partii ciała.

Co jeszcze warto wiedzieć o kriolipolizie? M.in. to, że:

  • stanowi świetną alternatywę dla inwazyjnej metody odsysania tłuszczu, jaką jest liposukcja,
  • przyczynia się nie tylko do zminimalizowania tkanki tłuszczowej, ale także od usunięcia cellulitu, 
  • może powodować skutki uboczne, takie jak zaczerwienienie, czy niewielkie zasinienia,
  • wykorzystywane przez nas urządzenie Cootech jest urządzeniem medycznym.

Jakie są przeciwskazania do kriolipolizy?

Przed rozpoczęciem kriolipolizy konieczne jest przeprowadzenie konsultacji ze specjalistą oraz upewnienie się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia działań.

Należy pamiętać, że przeciwwskazania do kriolipolizy to m.in. aktywna alergia skórna, stany zapalne organizmu, urazy skóry, infekcje skórne, infekcje wirusowe i grzybiczne, tatuaż w miejscu, które ma być poddane zabiegowi.