zabieg osoczem bogatopłytkowy

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego – dla kogo?

Czy zmagasz się z problemami skóry, takimi jak blizny, zmarszczki czy wypadanie włosów? Osocze bogatopłytkowe to nowoczesne rozwiązanie, które może pomóc w walce z tymi dolegliwościami. Poznaj zalety tego zabiegu i dowiedz się, dla kogo jest on przeznaczony.

Na czym polega zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego?

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to preparat uzyskiwany z krwi pacjenta, który zawiera wysokie stężenie płytek krwi oraz czynników wzrostu. Procedura polega na pobraniu krwi od pacjenta, a następnie oddzieleniu osocza bogatopłytkowego od innych składników krwi za pomocą specjalistycznej wirówki. Uzyskane osocze jest następnie wstrzykiwane w miejsca wymagające regeneracji, stymulując procesy naprawcze organizmu. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest przyspieszenie gojenia się ran, poprawa wyglądu skóry czy stymulacja wzrostu włosów.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego?

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego może być stosowany zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, niezależnie od wieku. Jest on szczególnie polecany osobom zmagającym się z problemami skóry, takimi jak blizny potrądzikowe, rozstępy, zmarszczki czy utrata jędrności skóry. Ponadto osocze bogatopłytkowe może być stosowane w leczeniu wypadania włosów oraz przyspieszenia gojenia się ran po zabiegach chirurgicznych czy urazach. Warto jednak pamiętać, że nie każdy pacjent będzie odpowiedni do tego typu terapii – przed przystąpieniem do zabiegu konieczna jest konsultacja z lekarzem specjalistą. Zastanawiasz się nad wykonaniem zabiegu osoczem bogatopłytkowym w Gdańsku? Zapraszamy do naszego Salonu Urody.

Jakie są korzyści z zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego?

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego przynosi wiele korzyści dla pacjentów. 

  • Po pierwsze, jest to metoda naturalna i bezpieczna, ponieważ wykorzystuje się własne komórki pacjenta, co minimalizuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych czy infekcji. 
  • Po drugie, efekty zabiegu są długotrwałe i widoczne już po kilku sesjach – skóra staje się bardziej jędrna, a zmarszczki i blizny są mniej widoczne. 
  • Po trzecie, osocze bogatopłytkowe może być stosowane jako dodatek do innych procedur medycyny estetycznej, takich jak mezoterapia czy wypełniacze, co pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych efektów.