zabieg depilacji laserowej

Jak często należy powtarzać zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to coraz bardziej popularna metoda pozbywania się niechcianego owłosienia. Dzięki nowoczesnym technologiom, zabieg ten jest skuteczny i bezpieczny. Jak często należy powtarzać ten zabieg, aby osiągnąć optymalne efekty?

Częstotliwość zabiegów – indywidualne podejście

Częstotliwość zabiegów depilacji laserowej zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj skóry, kolor włosów, a także obszar poddany depilacji. Zwykle, w przypadku depilacji laserowej w Gdańsku wykonywanej w naszym salonie urody, pierwsze efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak aby osiągnąć trwałe rezultaty, potrzebnych jest kilka sesji. Liczba zabiegów jest różna dla każdej osoby i może wynosić od 4 do 8 sesji, a nawet więcej. Ważne jest, aby pamiętać o regularnych wizytach w gabinecie oraz konsultacjach z kosmetologiem, który dobierze odpowiednią częstotliwość sesji.

Odstępy między sesjami – klucz do sukcesu

Aby depilacja laserowa była skuteczna, ważne jest zachowanie odpowiednich odstępów czasowych między kolejnymi sesjami. Włosy mają różne fazy wzrostu, a laser działa tylko na te, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu. Dlatego konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów, aby usunąć wszystkie włosy. Odstępy między sesjami zależą od obszaru poddanego depilacji – dla twarzy zaleca się 4 do 6 tygodni, dla bikini i pach 6 do 8 tygodni, a dla nóg i rąk 8 do 10 tygodni.

Czynniki wpływające na skuteczność zabiegu

Skuteczność depilacji laserowej zależy od kilku czynników. 

  • Po pierwsze, ważne jest stosowanie się do zaleceń kosmetologa przed i po zabiegu – należy unikać opalania, a także stosować kremy z filtrem UV. 
  • Po drugie, istotne jest wybranie odpowiedniego rodzaju lasera. Dobór odpowiedniego lasera wpływa na skuteczność zabiegu oraz minimalizuje ryzyko powikłań
  • Wreszcie, warto pamiętać, że depilacja laserowa nie jest skuteczna u osób o jasnych włosach lub ciemnej karnacji, gdyż laser działa na kontrast między kolorem skóry a włosów. W takich przypadkach warto skonsultować się z kosmetologiem, który doradzi inną metodę depilacji.