PEDICURE KOSMETYCZNY

redukcja tkanki tłuszczowej gdańsk

Pedicure kosmetyczny – nadaje kształt paznokciom i wygładza skórę na stopach

Pedicure kosmetyczny rozpoczyna odprężająca i zmiękczająca naskórek kąpiel stóp. Woda  wzbogacona jest najczęściej solą kosmetyczną (np. ziołową). Kosmetyczny zabieg pielęgnacyjny polega głównie na zmyciu zniszczonej warstwy lakieru, nałożonej podczas poprzedniej wizyty w salonie kosmetycznym, i skróceniu paznokcia. Następnie płytka jest piłowania pilnikiem kosmetycznym i dokładnie oczyszczana.

W zakresie zabiegu znajduje się:

  • usunięcie zrogowaciałej warstwy naskórka na piętach za pomocą frezarki,
  • opracowanie płytek paznokciowych,
  • oczyszczający i wygładzający peeling, który nadaje skórze świeżego wyglądu i miękkości.

Na zakończenie paznokcie mogą zostać pokryte świeżą warstwą lakieru lub wyłącznie wzmacniającą i nabłyszczającą odżywką. Tego typu zabieg przynosi ulgę zmęczonym stopom, poprawia wygląd paznokci i nawilża skórę.

PEDICURE PODOLOGICZNY (LECZNICZY)

Pedicure leczniczy, podobny jest to kosmetycznego, jednak ma szerszy zakres i wykonywany jest zwykle przez podologa (osobę zajmująca się diagnostyką i leczeniem chorób stóp). Poza oczyszczaniem paznokci i usuwaniem zgrubiałej warstwy naskórka na piętach, podczas tego rodzaju zabiegu eliminowane są także pojedyncze zmiany skórne, które powodują dokuczliwy ból i dyskomfort. Należą do nich:

  • nagniotki,
  • odciski,
  • modzele (zgrubienia warstwy rogowej naskórka, które pojawiają się w efekcie powtarzającego się ucisku, np. podczas częstego chodzenia w zbyt ciasnym obuwiu),
  • wrastające paznokcie.

Podczas zabiegu niwelowany jest także problem pękających pięt. Pojawiające się na stopach stopach pęknięcia to skutek m.in. niewłaściwie dobranego obuwia, nadmiernie przesuszającego się i rogowaciejącego naskórka oraz łuszczycy bądź atopowego zapalenia skóry. Wadą tego typu szczelin skórnych są nie tylko względy estetyczne, ale przede wszystkim konsekwencje zdrowotne, ponieważ przez pęknięcia do skóry dostają się wirusy i bakterie.

Pedicure leczniczy zakończony jest odprężającym masażem i ewentualnie lakierowaniem paznokci. Jeżeli istnieje konieczność (np. w przypadku głębokich pęknięć naskórka na piętach) mogą zostać założone także specjalne opatrunki. Podolodzy udzielają także szczegółowych porad i informacji dotyczących zasad pielęgnacji i higieny skóry i paznokci u stóp.