nogi kobiety siedzącej na brzegu wanny

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to popularna metoda pozbywania się niechcianego owłosienia na stałe. Aby osiągnąć zadowalające efekty, warto dowiedzieć się, jak właściwie przygotować się do zabiegu. Właściwe przygotowanie może wpłynąć na skuteczność i komfort przeprowadzanej depilacji, dlatego warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z poniższymi wskazówkami.

Podstawowe informacje o depilacji laserowej

Depilacja laserowa to metoda trwałego usuwania owłosienia za pomocą wiązki światła, która przenika przez naskórek i jest absorbowana przez melaninę w mieszku włosowym. Dzięki temu energia świetlna zamienia się w ciepło, które niszczy mieszek włosowy oraz komórki odpowiedzialne za wzrost włosa. Zabieg ten jest bezpieczny i stosunkowo mało bolesny, jednak wymaga odpowiedniego przygotowania. Coraz więcej osób decyduje się na ten zabieg. Jeśli chcesz wykonać depilację laserową w Gdańsku, zapraszamy do naszego Salonu Urody.

Przygotowanie skóry przed zabiegiem

Aby osiągnąć najlepsze efekty depilacji laserowej, należy odpowiednio przygotować skórę przed zabiegiem. Przede wszystkim warto unikać opalania na słońcu lub w solarium przez około 4 tygodnie przed planowanym terminem depilacji. Ponadto, na około 2 tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z innych metod depilacji mechanicznych (np. woskowania czy plucking), aby nie uszkodzić mieszka włosowego. Na kilka dni przed zabiegiem warto również przeprowadzić delikatny peeling skóry, aby usunąć martwe komórki naskórka i ułatwić przenikanie lasera do mieszka włosowego.

Dbanie o skórę po depilacji laserowej

Po zabiegu depilacji laserowej skóra może być lekko zaczerwieniona i podrażniona. Warto wtedy zadbać o jej odpowiednie nawilżenie i regenerację, stosując kremy nawilżające oraz preparaty łagodzące podrażnienia. Należy również unikać ekspozycji na słońce przez około 2 tygodnie po zabiegu, a także stosować kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Ponadto, warto zrezygnować z innych zabiegów kosmetycznych na obszarze poddanym depilacji laserowej przez około 4 tygodnie. W przypadku wystąpienia silniejszych podrażnień lub niepokojących objawów, warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą, który przeprowadził zabieg.