podwójny podbródek

Nie dla podwójnego podbródka. Zabiegi na poprawę owalu twarzy

Podwójny podbródek, utrata jędrności skóry czy zmarszczki, to problemy, z którymi boryka się wiele osób. Szczególnie narażone na nie są kobiety po 40. roku życia. Na szczęście istnieje wiele zabiegów, które pomagają poprawić owal twarzy i pozbyć się niechcianych mankamentów. Warto zatem poznać najpopularniejsze metody liftingu twarzy i dowiedzieć się, jakie efekty można uzyskać dzięki nim.

HiFu – nieinwazyjny lifting twarzy

Jedną z najnowocześniejszych, a zarazem nieinwazyjnych metod liftingu twarzy jest obecnie technologia HiFu. Podczas zabiegu emitowane są skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości,  które dzięki silnemu zogniskowaniu wywołują powstanie drobnych punktów koagulacji na wybranych głębokościach skóry, bez naruszania ciągłości naskórka. Takie punktowe podskórne kontrolowane „poparzenia” skutecznie stymulują regenerację tkanek, skracając jednocześnie włókna kolagenowe. Dzięki temu metoda ta jest z powodzeniem stosowana w celu poprawy napięcia i uniesienia skóry.

Nici liftingujące – na czym polega zabieg z ich zastosowaniem?

Nici liftingujące to jedna z nowszych metod poprawy owalu twarzy, która zdobywa coraz większą popularność. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę cienkich nici, które stymulują produkcję kolagenu i elastyny. W efekcie skóra staje się jędrniejsza, a kontury twarzy bardziej wyraźne. Nici liftingujące można stosować zarówno na dolnej, jak i górnej części twarzy oraz na szyi. Zabieg jest mniej inwazyjny niż lifting chirurgiczny i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Efekty utrzymują się od 12 do 24 miesięcy. Lifting twarzy w Gdańsku wykonasz w naszym salonie kosmetycznym.

Mezoterapia igłowa – odmładzanie bez skalpela

Mezoterapia igłowa to kolejna metoda poprawy owalu twarzy, która nie wymaga interwencji chirurgicznej. Polega ona na wprowadzeniu w głąb skóry specjalnych koktajli odżywczych, zawierających m.in. kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy czy peptydy. Dzięki temu skóra zostaje nawilżona, ujędrniona i odżywiona. Mezoterapia igłowa sprawdza się szczególnie w przypadku osób zmagających się z utratą elastyczności skóry czy pierwszymi oznakami starzenia. Zabieg można powtarzać co kilka tygodni, a efekty utrzymują się nawet do kilku miesięcy.