proces zamrażania tkanki tłuszczowej

Jak krok po kroku wygląda zabieg zamrażania tkanki tłuszczowej?

Kriolipoliza to nowoczesna, skuteczna i bezbolesna metoda odchudzania poprzez zamrażanie tkanki tłuszczowej. Zabieg najnowszym urządzeniem CoolTech polega na kontrolowanym chłodzeniu tkanki z wykorzystaniem podciśnienia zasysającego do aplikatora fałd skóry wraz z tkanką podskórną. W efekcie tkanka tłuszczowa, która ma dużą poddatność na działanie zimna, zostaje trwale zniszczona i ulega stopniowemu usunięciu z organizmu drogami limfatycznymi.

Kluczowe warunki zabiegu

Tkanka tłuszczowa musi zostać schłodzona do temperatury minus 8–9°C. Temperatura wyższa nie doprowadzi do wymrożenia komórek tłuszczowych, a temperatura niższa może doprowadzić do odmrożenia tkanek. Optymalna temperatura -8°C musi zostać utrzymana w tkance tłuszczowej przez 70 minut. Obszar zabiegu musi zostać dokładnie wyizolowany poprzez wykorzystanie podciśnienia. Podczas zabiegu skóra musi być skutecznie zabezpieczone przed odmrożeniem poprzez zastosowanie specjalnej maty antyodmrożeniowej.

Interesuje cię zabieg zamrażania tkanki tłuszczowej w Gdańsku? Zapraszamy do naszego Salonu Urody Prestige. CoolTech gwarantuje efekty widoczne już po pierwszym zastosowaniu – nawet do 30% mniej komórek tłuszczowych w miejscu poddanym kriolipolizie. Proces redukowania tkanki tłuszczowej jest bezinwazyjny oraz oparty o naturalne procesy metaboliczne. Urządzenie posiada status urządzenia medycznego, co gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo.  

Przygotowanie do zabiegu

Ok. 2–3 dni przed zabiegiem należy zwiększyć ilość wypijanej wody do 2–3 litrów, aby pobudzić układ limfatyczny. Należy również unikać ciężkostrawnego jedzenia, picia kawy, spożywania alkoholu, ponieważ te czynniki obciążają pracę wątroby. Aby przygotować ciało na zabieg zalecane jest wykonanie drenażu limfatycznego. Nie należy opalać miejsca poddawanego zabiegowi około 2 tygodnie przed zabiegiem kriolipolizy.

Postępowanie po zabiegu

Należy wypijać większą ilość wody, aby wesprzeć proces degradacji zniszczonych komórek tłuszczowych. Przez miesiąc po zabiegu minimum raz w tygodniu należy wykonywać drenaż limfatyczny. Nie zalecane jest również opalać miejsca poddanego wymrażaniu przez ok. 3 tygodnie oraz wykonywać zabiegów laserowych oraz IPL przez miesiąc. Nie wskazane jest również stosowanie żadnych zabiegów wyszczuplających, które mogłyby wpłynąć na obciążenie wątroby.