laser

Dla kogo polecane są zabiegi depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to zabieg, który jest bardzo popularny w wielu salonach kosmetycznych. Taki zabieg powinien być przeprowadzany najpierw raz w miesiącu przez pierwsze pół roku, a następnie co roku. Taki plan jest najbardziej odpowiedni, gdyż włoski mogą być w różnej fazie wzrostu. Stąd wprowadzenie regularnych zabiegów pozwoli osiągnąć nam doskonały efekt. A kto może korzystać z depilacji laserowej? Jak wyglądają zabiegi?

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Pierwszym krokiem jest konsultacja ze specjalistą, który zabieg będzie przeprowadzał. To on sprawdza przeciwskazania i decyduje o rodzaju przygotowań. Wpływa na to stan zdrowia klienta, rodzaj włosków. Przed zabiegiem nie można przyjmować niektórych leków, nie można również depilować się około miesiąca wcześniej. A jak wygląda sam zabieg? Najpierw jest przeprowadzana próba na wybranym kawałku skóry. Sprawdza się wtedy reakcję uczuleniową. Jeśli wynik testu jest prawidłowy przystępujemy do wykonania zabiegu. Polega on na kierowaniu światła lasera na włoski, jest ono pochłaniane przez melaninę, zamieniane w energię termiczną, która niszczy włosek. Oczywiście należy odpowiednio dobrać moc lasera i czas impulsu do rodzaju skóry i włosków. Po zakończonym zabiegu nakłada się preparaty łagodzące pojawiające się zaczerwienienia. Należy unikać opalania, basenu, sauny, samoopalaczy przez okres ok. 2 tygodni.

Przeciwwskazania

Niestety u niektórych osób depilacji laserowej nie można przeprowadzić. I z pewnością nie można tego robić na świeżej opaleniźnie, w czasie ciąży, a także chorując na cukrzycę, łuszczycę. Przeciwskazaniem są przebyte choroby nowotworowe, infekcje grzybicze czy bakteryjne, ale również stosowanie rozrusznika serca.