depilacja laserowa

Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?

Depilacja laserowa cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet, które chcą pozbyć się zbędnego owłosienia i cieszyć się piękną i gładką skórą. Jest to zabieg nieinwazyjny i prawie bezbolesny, a zadowalające efekty można uzyskać już po kilku zabiegać. Jednak aby skutki zabiegu były zadowalające, a skóra zadbana trzeba pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji.

Nawilżenie skóry

Zabieg laserowy może powodować podrażnienia i miejscowe zaczerwienienie skóry. Ponadto skóra staje się bardziej sucha i dlatego po depilacji laserem zaleca się nawilżanie skóry. W tym celu warto wybrać balsami i kremy, które zawierają składniki łagodzące oraz pielęgnujące. Ważne, aby w składzie wybranych kosmetyków do pielęgnacji znajdowała się alantoina, która działa przeciwzapalnie i ściągająco, a także wspomaga regenerację naskórka. Innym składnikiem kosmetyków nawilżających powinien być D-panthenol, który reguluje wodną gospodarkę skóry, dzięki czemu jest ona bardziej jędrna i elastyczna.  Wśród zabiegów depilacji laserowej są na obszary narażone na bezpośrednią ekspozycję na słońce. W takim przypadku należy stosować dodatkowo kosmetyki z filtrem SPF 50, który uchroni skórę przed negatywnym działaniem promieniowania UV.

Zbilansowana dieta

Nie bez znaczenia dla kondycji skóry jest też dieta. Powinna być ona zbilansowana, bogata w wartościowe składniki odżywcze, witaminy oraz minerały. Nie bez znaczenia dla nawilżenia skóry jest picie dużej ilości płynów, a szczególnie wody. Każdy człowiek powinien wypijać przynajmniej 1,5 litra wody dziennie. Taka ilość zapewnia odpowiednie nawodnienie ciała człowieka oraz wpływa na prawidłowy wygląd skóry, włosów i paznokci. Rano warto sięgnąć po szklankę wody z cytryną, która wypita na czczo podkręci metabolizm.