kobieta

Czym jest zabieg kriolipolizy?

Posiadanie wymarzonej sylwetki, to marzenie wielu osób. Osiągnięcie tego celu może być problematyczne, ponieważ nie zawsze pełna wyrzeczeń dieta i mordercze treningi wystarczają, by osiągnąć upragnioną formę. W takiej sytuacji pomocny w walce z nadmiarowymi centymetrami tłuszczu może okazać się innowacyjny zabieg kriolipolizy. Na czym polega i jakie są efekty jego stosowania?

Jak przebiega zabieg kriolipolizy?

Chęć zrzucenia kilku dodatkowych kilogramów do niedawna wiązała się z koniecznością zmiany trybu życia, a przede wszystkim nawyków żywieniowych. Pomimo stosowania diety i ćwiczeń, na efekty i tak trzeba było czekać miesiącami. Na szczęście coraz popularniejszą metodą walki z nadmierną ilością tłuszczu jest kriolipoliza, czyli zamrażanie tkanki tłuszczowej. Metoda jest całkowicie bezbolesna i nieinwazyjna. Komórki tłuszczowe, które składają się z nasyconych kwasów tłuszczowych, są wrażliwe na działanie niskich temperatur. Podczas zabiegu próżniowy aplikator zasysa do komory zawierającej płytki chłodzące fałdę skóry razem z tkanką tłuszczową. Powstająca obumarła tkanka wydalana jest w procesie metabolicznym, co zmniejsza objętość partii ciała, poddawanych zabiegowi. Zabieg kriolipolizy jest zabiegiem bezpiecznym, pod warunkiem wykorzystywania certyfikowanego urządzenia. Jednym z najlepszych urządzeń medycznych jest kriolipoliza CoolTech.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Zabieg kriolipolizy można przeprowadzać w obrębie karku, ramion, pleców, brzucha, ud oraz łydek. Przeznaczony jest dla osób, które mimo dość szczupłej sylwetki nie mogą pozbyć się opornej tkanki tłuszczowej. Nie mogą z niego korzystać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Zabiegu nie wykonuje się również u osób cierpiących na schorzenia wątroby, nerek, zaburzenia krążenia czy z chorobą nowotworową.