kriolipoliza

Co należy wiedzieć o zabiegach kriolipolizy – efekty, ilość zabiegów, pielęgnacja?

Wiele osób boryka się z problemem uporczywej tkanki tłuszczowej, którą trudno zredukować przy wykorzystaniu tradycyjnych metod takich jak dieta czy ćwiczenia fizyczne. Pomocnym rozwiązaniem może okazać się innowacyjny zabieg kriolipolizy. W tym artykule przedstawimy, na czym polega ta metoda, jakie efekty można dzięki niej uzyskać oraz dlaczego jest zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem niż liposukcja.

Na czym polega kriolipoliza?

Kriolipoliza to zabieg, który powstał w Stanach Zjednoczonych. Dwóch amerykańskich lekarzy odkryło, że komórki tłuszczowe nie są odporne na działanie niskiej temperatury. Zaczęto je wymrażać przy użyciu specjalnego urządzenia, a następnie były samodzielnie usuwane z organizmu. Ta metoda jest alternatywą tradycyjnej liposukcji, która wymaga długotrwałej rekonwalescencji, a także pobytu w szpitalu. W przeciwieństwie do niej kriolipoliza jest bardziej bezpieczna i ma mniej efektów ubocznych. Pozwala także na szybki powrót do codziennych obowiązków. Sam zabieg trwa około 60 minut i jest wykonywany z wykorzystaniem innowacyjnego urządzenia do wymrażania komórek tłuszczowych Cooltech.

Jakie efekty pozwala uzyskać kriolipoliza?

Ta metoda pozwoli zredukować ilość tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach, ramionach czy pośladkach nawet o 40%. Pierwsze rezultaty są widoczne już po kilku miesiącach, a efekty utrzymują się nawet przez pół roku. Zabiegi powinno się powtarzać w odstępach od 4 do 6 tygodni, a ich ilość dobierana jest indywidualnie do potrzeb oraz ilości tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj przeprowadza się 3 zabiegi na danym obszarze ciała. Przeciwwskazaniem do wykonania kriolipolizy jest między innymi: ciąża, okres karmienia piersią, schorzenia wątroby, nadciśnienie, menstruacja czy cukrzyca. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie czy opuchlizna. Dlatego należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry i stosować preparaty nawilżające, a także pić dużą ilość płynów. Nie powinno się brać gorących kąpieli, chodzić do sauny, czy korzystać z solarium.